Cihazlarımız - Doublo - A


HIFU NEDİR?

HIFU non-invaziv ve gelişmiş yüz toparlama teknolojisidir. Geçmişte kullanılan IPL, RF ve Fraksiyonel Lazerlerin yüz kaldırma işlemini SMAS katmanında gerçekleştirir. HIFU diğer lazerler gibi ışık kullanmaz. Ses dalgalarıyla çalışan yeni bir metodtur. İnsan 16-20KHz aralığındaki ses dalgalarını duyabilir. 20 KHz üzerindekiler ultrasound dalgalarıdır. 250KHZ ve üzeri ise yüksek frekanslı ultrasoundtur.

HIFU’nun transducerında ki seramikle elektrik enerjisi ultrasound enerjisine dönüşür ve bu oluşturulan ultrasound enerjisi, maksimum odaklanma noktasında termal enerjiye dönüşerek, epidermis ve subkutan tabakalara zarar vermeden SMAS üzerinde termal koagülatif alan oluşturur. Bu alanda 60C’lik bir ısı oluşur. Bu ısıyla sarkmış cilt ve dokular yeniden toparlanır ve kaldırılır.

DOUBLO ; derin dermis, subkutan tabaka ve SMAS’ı hedefler. Cerrahi operasyona gerek kalmadan, sarkmış cilt ve dokuları toparlar. Yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde cilt yüzeyi yenilenir, kırışıklıklar azalır. Yanma, hiper pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır. Bu sayede nekahat süresine gerek kalmadan doğal yüz liftingi sağlanır.


DOUBLO A UYGULAMA ALANLARI

 • Yüz Germe
 • Boyun Germe
 • Koliçi Germe
 • Bacakiçi Germe
 • Karın Germe
 • Kaş Kaldırma
 • Gıdı Toparlama
 • Göğüs Askısı Toparlama

 • Hıfu Etki Mekanizması?

  Hıfu Non-İnvaziv (Ameliyatsız) Ve Gelişmiş Toparlama Teknolojisidir. Hıfu Diğer Lazerler Gibi Işık Kullanmaz. Odaklı Ses Dalgalrıyla Çalışan Bir Teknolojidir.

  Hıfu İle Ameliyatsız Yüz Ve Vücut Germe İşleminde Ses Dalgaları Kullanılarak Tek Seansta Cildin Alt Katmanlarındaki Kolajen Üretiminin Tetiklenmesi, Ciltte Sıkılaşma Ve Dogal Bir Lifting (Germe) Sağlanır.

  İnsan 16-20 Khz Aralığındaki Ses Dalgalarını Duyabilir. 20 Khz Ve Üzeri Ses Dalgaları Yüksek Frekanslı Ultrason’dur. Oluşturulan Ultrason Enerjisi Maksimum Odaklanma Noktasında Termal Enerjiye Dönüşerek Cildin Üst Tabakasına Zarar Vermeden İstenilen Doku Derinliğine Örneğin “Smas” Tabakasına Odaklanmakta Ve Üzerinde Termal Koagülatif Etki Yani Çok Küçük Bir Alanda Isı Hasarı Oluşturmaktadır. Deri Altındaki Bu Isı Ortalama 60-70 Santigrad Derecedir Ve Bağ Dokusunda Kolajen Üretimini Artırmaktadır.

  Uygulama Ne Kadar Sürer ?

  Ultrason İle Cilt Germe Süresi Uygulama Yapılan Bölgeye Göre 30-75 Dk. Arasında Değişmektedir. Önemli Özelliklerinden Birisi Tek Seanslık Bir Uygulama Olmasıdır. Ciltte Herhangi Bir Hasar, Morarma Vs. Oluşmadığından Kişi Uygulamadan Sonra Normal Yaşantısına Dönebilmektedir.

  Cilt Gençleştirmenin Sonuçları Ne Zaman Sonra Çıkmaktadır? Ne Kadar Bir Gençleşme Sağlayabilir?

  Uygulamadan Hemen Sonra Akut Bir İyileşme Gözlemlenebilir. Etki Her Geçen Gün Daha Belirginleşir. Yara İyileşme Mekanizmasını Göz Önünde Bulundurursak Üç Ayın Sonunda Maksimum Etki Ortaya Çıkar. Hıfu Odaklı Yüksek Frekanslı Ultrason İşlemi Kolajen Üretimini Uyardığı İçin Sonuçlar Uzun Süre Kalıcılık Taşımaktadır. Olumlu Etkiler 1.5 Yıl Kadar Devam Edip Zamanla Ve Doğal Olarak Azalır. Kişi Eğer Tekrar Yaptırmak İster İse 1-1,5 Yıl Sonra İşlem Tekrar Edilebilir.

  Kaç Yaş Gençleşme Sağlar?

  İşlem Uygulanan Kişinin Doku Özelliklerine Göre, Etkiler Oturduktan Sonra, Yaş Olarak 6-10 Yıl Arasında Geriye Götürebilmektedir.

  Herkese Uygulanır mı?

  Doğal Yüz Liftingi, Kaş Kaldırma©, Alın Kırışıklıklarını Azaltma, Gıdı Ve Boyun Toparlama, Kırışıklık Tedavisi, Sarkan Kol İçleri, Dış Bacak Ve İç Bacak Düşüşleri, Karın Bölgesi Gevşekliği, Nazolabial Çizgi Derinliğinde Azalma, Yanak Toparlama, Yüz Ovalinde Hat Belirleme.

  İnsan Yaşaldıkça Cilt Ve Cilt Altı Dokuları Da Yıpranır. Ciltteki Fibroblast Ve Kolajenle Beraber Cildin Bir Çok Fonksiyonu Azalır. Bu Süreçte Cilt Elastikiyetini Kaybeder Ve Volum Kaybı Yaşar. Fakat Günümüz Şartları Artık Yaşlanmayı Beklemeden Çözüm Yolları Üretmekte Ve Son Teknoloji Kullanılmaktadır. Dolayısıyla Yaş Sınırı Olmaksızın Doğru Tedavi Teşhisi Konduğu Takdirde Her Yaşa Uygulanabilir. Burada Kişinin Doku Özellikleri Önemlidir. Genellikle En Çok Talep Eden Ve Fayda Gören Yaş Grubu 40-60 Yaş Aralığıdır. Bunun Altı Ve Üstü De Uygun Vakalarda İşlem İçin Adaydır.

  Bu Yöntemde, Yüz Ve Boyun Germe İçin Ameliyat Yapılmadığı Gibi, Yabancı Cisimler De Doku İçine Yerleştirilmediğinden Gerek Bunlara Bağlı Yan Etkiler Gerekse Bu Cisimlerin Gevşemesine Bağlı Nüksler Görülmemektedir.

  Hamile, Lohusa Bayanlar, Trombosit Problemi Olanlar, Bağışıklık Baskılama Tedavisi Görenler, Panik Atak, Tansiyon Rahatsızlığı Olan Hastalar, Pıhtılaşmaya Yol Açan İlaç Kullananlar (Doktorunun İzni İle Yapılabilmektedir)
  Yüz Felci Geçirmiş, İleri Derecede Diyabeti Olan Hastalar, Deri Üzerinde Lezyon Ve Enfeksiyonu Olanlarda, Epilepsi, Kalp Pili Ve Kalbi Olan Hastalarda, Tedavi Bölgesinde İmplantı Olan, Sistemik ,Kronik Hastalıklarda, Şiddetli Derecede Kistik Akne Problemi Yaşayan Hastalarda, Cilt Kanseri Hastaları

  Uygulama Sonrası Etkileri?

  Hedeflenen Uygulama Bölgelerinde; Yüz, Boyun Ve Vücut Başlıklarıyla Cildin 1,5 Mm, 3mm, 4,5mm Ve 13mm Altına Odaklanmış Yüksek Frekanslı Ultrason Dalgaları Ulaşır Ve Kolajen Üretimini Artıran Küçük Isı Hasarları Oluşturur. İşlem Esnasında Cilt Yüzeyi Uygulamadan Etkilenmez. Ameliyatla Yüz Germe Sırasında Kesilerek Ya Da Kendi Üzerine Dikilerek Gerilme Sağlanan “Smas” Dediğimiz Derin Doku Tabakası, Bu İşlem Uygulandığında Oluşan Mikro Isı Hasarları Yardımıyla Doğal Bir Şekilde Büzülmeye Uğrar Ve İyileşme Süreci Tamamlandığında Yüz Ve Boyunda Belirgin Gençleşme Ortaya Çıkar.
  Cerrahi Operasyona Gerek Kalmadan, Ağrısız, Acısız, Sarkmış Cilt Ve Dokular Yeni Kolajen Tetiklenmesi Sayesinde Toparlanır, Kırışıklıklar Azalır. Yanma, Pigmentasyon Gibi Yan Etkiler Olmadan Her Renk Ve Her Cilt Tipinde Güvenle Uygulanabilir.

  Uygulama Ağrılı Mıdır?

  Uygulama Esnasında Hastalar Hissettikleri Acıyı Genellikle ‘Sıcak İğne Batması’ Olarak Ya Da Hafif Isı Hissi Olarak Tanımlamaktadır. Odaklı Ultrasound Tekniği Olduğu İçin Üst Dokuda Hiç Bir Sızı Hissedilmediğinden Anesteziye İhtiyaç Duyulmamaktadır. Hatta Kişinin Sosyal Yaşamını Etkilemeyeceğinden İşlemden Sonra Günlük Yaşantısına Dönebileceği Güvenli Bir Tedavi Yöntemidir.Ciltte Yanık, Leke Vb. Ciddi Yan Etki Oluşturmaz.

  Uygulamanın Etkisi Ne Kadar Sürer? Tekrar Yapılmalı Mıdır?

  Hıfu Odaklı Yüksek Frekanslı Ultrason İşlemi Kolajen Üretimini Uyardığı İçin Sonuçlar Uzun Süre Kalıcılık Taşımaktadır. Olumlu Etkiler 1.5 Yıl Kadar Devam Edip Zamanla Ve Doğal Olarak Azalır. Kişi Eğer Tekrar Yaptırmak İster İse 1-1,5 Yıl Sonra İşlem Tekrar Edilebilir.

  Öncesi ve Sonrası