Cihazlarımız - Micool - A


YAĞ YAKMADA YENİ METOD AMELİYATSİZ, DİYETSİZ, EGZERSİZ YAPMADAN DOĞAL LİPOLİZ ETKİSİ

Soğuk tedavisi sayesinde, kısa sürede yağ yakımı sağlayan bir metoddur. Yalnızca yağ hücrelerini hedef alarak, diğer dokular üzerinde hiçbir risk yaratmaz.


MICOOL- A Çalışma Prensibi Nedir?

MICOOL- A temelde liposuction işlemine alternatif daha güvenli bir yağ dondurma yöntemidir. Yağ hücrelerini dondorur apoptoz ile,doğal hücre öldürme methodu, yağ hücrelerini yok eder bu sayede yağ hücrelei vücuttan atılır.

MICOOL- A Nasıl Çalışır ?

Akıllı Smart aplikatörler vakum ve sıcaklık kontrollü soğutma üretir. Soğutma aşaması bittikten sonra,yağ hücreleri, lenf sistemi içerisinde serbest kalır ve zamanla vücudun doğal metabolik süreciyle vücuttan dışarı atılırlar. Cilt yüzeyi hasar görmez, fakat cilt altındaki soğuğa karşı daha hassas olan hedef yağ yok edilmeye başlar.

Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz ?

Normalde sonuçları en iyi tedavi sonrası 20-90 gün içerisinde görebiliriz.

Kullanıma Uygun İdeal Adaylar ?

En iyi adaylar özellikle bölgesel yağları olan ve bu yağlardan kurtulmakta zorlanan kişilerdir. Örneğin simit,göbek, kol vb. Bu yöntem kilo vermek isteyen yada obez olan insanlar için uygulanan bir yöntem değildir.

En Çok Uygulama Yapılan Bölgeler ?

Alt karın, kollar, simit bölgesi , sırt çizgisi , sırt yağları , iç ve dış bacaklar.

Uygulama Ne Kadar Sürer ?

Her bir bölge için 45-60 dakika sürer ve kişinin vücut durumuna göre değişir.

Kaç Uygulamaya İhtiyaç Duyulur?

Kişinin durumu ve yağ direncine göre değişir. Uygulama 45 gün aralıkla tekrarlanabilir.

Uygulama Esnasında Acı Hissedilir mi?

Vakum esnasında hafif bir basınç hissedilir. Uygulama devam ederken hastalar rahatlıkla televizyon seyredebilir, bilgisayar vb. kullanabilir.

Makine Sarf Malzemeleri Nelerdir?

Uygulama esnasında cilt yüzeyi koruması için Smart Pad ve uygulama esnasında hijyen sağlamak için her hastaya özel Smart Liner kullanılır.

Mıcool-A Uygulamasının Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır ?

Micool-A ‘ nın güvenli ve kontrollü soğutma derece kontrolü sayesinde yanık oluşmaz, fakat hafif yanma , kızarma ve morarma görülebilir. Ayrıca tedavi sonrası tedavi bölgesinde biraz sertlik, karıncalanma vb. hissedilebilir. Genelde tüm bu hisler 1-2 hafta içerisinde tamamen yok olur. Fakat bu gibi durumlar daha fazla sürerse lütfen bir uzmana başvurun.

Micool-A Uygulaması Diğer Yöntemler İle Kombine Edilebilir mi?

Genellikle vücut şekillendirme uygulamaları , karboksi,radyofrekans, ultrason tedavisi vb. yöntemler kryo terapi uygulamasından 2-4 hafta önce yapılırsa yağ çözümü ve yok edilme sonuçları daha iyi olabilir. Micool-A uygulamasının ardından 2 hafta sonra bu uygulamalar uygulama alanlarına ,cilt sıkılaştırma ve drenaj etkisi için, tekrarlanabilir. Micool-A uygulaması yapılan bölgeye en az 45 gün sonra tekrar uygulama yapılabilir.

Micool-A Uygulamasının Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Hassas ve kontrollü soğutma sadece yağ hücrelerini hedef alır ve yok eder. Lazer,radyo frekans ve fokuslu ultrason gibi diğer yöntemler sadece yağ hücrelerini hedef almazlar, yağ hücrelerini çevreleyen dokuyuda etkiler.

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Uygulama sonrası, yağ hücreleri yok edilmiş olacaktır.Normal yeme alışkanlıklarınızı yada egzersiz rütininizi değiştirmediğiniz sürece elde edilen sonuçlar kalıcı olacaktır.

Öncesi ve Sonrası
Meme Büyütme