Cihazlarımız - Thermavein

Meme Büyütme

VÜCUDUNUZDAKİ YÜZEYSEL KILCAL DAMARLARDAN THERMAVEİN İLE KURTULUN

ThermaVein Nedir ?

ThermaVein, küçük ama çekici olmayan yüz damarlarını tedavi etmek için invazif olmayan bir yaklaşımdır. Ayrıca, bu damarları örümcek venler, dişli kaviteleri, rozase, örümcek naevesi veya vasküler lekeler olarak da adlandırabilirsiniz. ThermaVein, istenmeyen yüz damarlarını derinin yüzeyi boyunca bir mikro patlama akımı ile tedavi eder. Termokoagülasyon ven duvarlarının çökmesine ve sızdırmasına neden olur ve damarlar anında ortadan kalkar.

Thermavein, ısı enerjisini IPL ile aynı şekilde kullansa da, 0.3 mm'lik bir iğne kullanarak işleme alanına hassas bir mikrodalga akımı gönderir ve böylece damar çevreleyen dokuyu etkilemeden damarın kapanmasına neden olur, bu da yan etkilerin çok az olduğu anlamına gelir . Thermavein, steril, tek kullanımlık, ince bir iğne probu (0.3mm) kullanarak tedavi alanına 0.2 saniyeden az bir süre mikrodalga akımı sağlar.

Bugüne kadar ancak operasyonlarla çözümlenebilen varis hastalığı artık saniyeler içerisinde ağrısız, acısız ve tek seansta yok edilebiliyor.

İnce damarlar, her yaşta insanları etkileyen çok yaygın bir problem. Hava, beslenme, kalıtsal özellikler, hamilelik, genetik ve yaş gibi birtakım nedenlerle ortaya çıkan varis hastalığı, Thermavein teknolojisi ile tek seansla yok edilebiliyor.

Thermavein teknolojisinde, damarların kalıcı şekilde yok edilmesini sağlayan bir mikro akım ısısı ile damar duvarlarını kapayan termokoagülasyon olarak bilinen bir süreç kullanılıyor. Etkili ve ağrısız bir yöntem olan Termokoagülasyon, cildin korunmasıyla termal bir lezyon üreten yüksek frekanslı bir dalgaya bağlı olarak çalışıyor.

YÜZ DAMAR DAMARLARINA NE SEBEP OLUR?
Yüz damar damarlarının (telenjiektazi) en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Yaşlanma
 • Güneşe maruz kalma
 • Röntgen filmleri
 • Kırılgan cilt
 • Yaralanma
 • Gebelik ve doğum
 • Aşırı Alkol
 • Rosacea
 • Yara dokusu (örneğin yüz asansöründen sonra)
 • Oral kontraseptif kullanımı uzun süreli
 • Topikal retinoid tedavilerinin uzun süreli kullanımı
 • Lupus Eritematosus, Skleroderma, Hepatitus ve Reynauds gibi hastalıklar
 • Thermavein tedavisi ne kadar sürer ve kalıcı mıdır?

 • Tedavi genelde tedavi edilen alan başına 15 dakikadan az sürer.
 • İnsanlar genellikle tek bir tedaviye ihtiyaç duyuyorlar, ancak bazıları bir veya iki tane yukarıdan-yukarı edaviye ihtiyaç duyacaktır. İnsanlara ağaç muamelesinden daha fazla ihtiyaç duymaları çok nadirdir.
 • Tedavi genellikle kalıcıdır ve altta yatan durumun görünür tüm işaretlerini ortadan kaldıracaktır.
 • Bazı vakalarda, damarlar tekrarlanabilir, ancak toplayıcı bir tedavi genellikle sorunu çözecektir.
 • Damarlarınızın tekrar ortaya çıkacağından endişe duyuyorsanız, çoğu uygulayıcı daha fazla tedaviye ihtiyaç duyup duymadığına bakmak için periyodik bir gözden geçirme sunacak; çoğu kez yıllık bir randevu alacaktır.
 • Thermavein'in Yararları Nelerdir ?

  Prosedür, tüm cilt tipleri için güvenlidir. Isının küçük akıntısını minik damarlara ileten prob yalıtılır, dolayısıyla çevresindeki dokulara herhangi bir zarar gelmez ve morarma, çizilme veya deride pigmentasyon değişikliği hemen hemen hiç görülmez.Tedavi edilen alanı derhal iyileştirir. Kurtarma zamanı gerektirmez

  Tedavinin Yan etkiler ve riskleri var mıdır?

  Tedavi tam olarak hedeflendiğinden çevresindeki dokuları veya cildin üst katmanlarını etkilemez; bu da deriyi temiz ve kuru tutmaktan başka herhangi bir önlem almamanız gerektiği anlamına gelir. Bazı insanlar, tedaviyle ilgili bir iki gün içinde tedavi edilen alanda kedi çiziklerine benzer çok hafif işaretler görse de, tedavi ile ilgili olarak morarma veya skarlaşma ile ilgili bilinen herhangi bir risk yoktur; Bunlar solup cilde haftalar içinde pürüzsüz ve pürüzsüz olmalıdır. Genel olarak sağlıklı olduğunuz ve tedavi gördüğünüz bölgede herhangi bir deri hastalığı veya enfeksiyonu olmadığı sürece, bu tedaviye başlamamanız için tıbbi sebeplerin az olması vardır. Bununla birlikte, hamile kadınların bu tedaviden geçmemesi önerilir. Yakın zamanda kafa teması nedeniyle sahte bronzluk kullanan ve epilepsisi olan kişiler için bu tedavi önerilmez.

  Vücutta hangi bölgelerde kullanılır?

  ThermaVein, esas olarak burun, yanaklar, alın ve çenede görülen küçük istenmeyen damarları tedavi etmek için kullanılır, ancak küçük, istenmeyen bacaklardaki damarları veya vücudun diğer bölümlerinde oluşan damarları tedavi edebilir. Hangi durumlarda kullanılmaz? Thermavein çok güvenli bir tedavi olmasına rağmen, ondan kaçınması gereken bazı insanlar var: Hamile kadınlar, Epileptik hastalar, Sahte bronzluk uygulayan insanlar (gerçek bir güneş ışığı sorunu değil) kullanılmamamlıdır. Laser veya IPL tedavilerinin aksine, ThermaVein yara izi veya morarma yaratmaz – çok güvenli bir tedavi yöntemidir.

  Öncesi ve Sonrası
  Meme Büyütme

  Öncesi ve Sonrası
  Meme Büyütme

  Öncesi ve Sonrası
  Meme Büyütme