GENİTAL ESTETİK

Toplumsal baskıyı yendiğimiz günümüzde artık hem kadınlar hem de erkekler esasında kendileri için elzem olan bir sahanın estetiğinde artık daha cesurlar. Kadın genital estetiğine bakarsak vagen iç daraltım, himenoplasti (Kızlık zarı onarımı), dış dudak düzeltilmesi ve G shout uygulamalarıdır.

Vagen iç daraltım (vaginaplasti) : Vagen kaslarının yeniden şekillendirilmesi ve doğum sonrası oluşan skar dokularının temizlenmesi fazla olan vagen mukozasınında wedge (V) eksizyon yapılmasını içerir. Ameliyat sonrası iç mukoza kalınlığı artıracak serumlar önermekteyim ki bu şekilde maksimum sonuçalınmaktadır.

Dış dudak düzeltilmesi(Labioplasti) : Dış dudak sarkması ve şekilde sorunlarını eksizyon yöntemiyle yapmaktayım.

G shout : Hissiyat kaybı yada azlığı bulunan hastalarıma genel olarak önermekteyim klasik olarak G noktasının kabartılmasının sağlanmasıdır. Diğer ameliyatlara kombine edilmesi gerekir.

Erkek genital estetik : Penis kalınlaştırılması ve boyutunun artırılmasıdır. Penis kalınlaştırma ameliyatlarında ya kendi yağ dokusu ya da dışardan dolgu maddesi uygulamaktır.

Penis uzatma : Penis sırtından yapılan küçük bir kesiden penisi tutan bağ kesilerek yapılır. Ancak her iki ameliyata da uygun olup olmadığı estetik cerrahınızla görüşmenizden sonra belli olacaktır.